Biz Kimiz?

Fikirtepe’de Selimoğlu Yapı İnşaat, PANA Yapı, Tayyar Raci Şaşmaz’dan vurgun yedik. Dolandırılan, evleri yıkılıp açıkta kalan, kirasını ödeyemeyen, çocuklarının rızkı, hayat birikimleri giden, borca batık, sağlığı bozulan, bu nedenle yakınlarını kaybeden en az 5 bin mağduruz.

Tayyar Raci Şaşmaz’ın sahibi ve yönetim kurulu başkanı olduğu şirketler 2014 yılından itibaren Fikirtepe semtinde, yenisini yapmak üzere yüzlerce ailenin evini yıktı, arsalarını aldı, ayrıca maketten 700 konut sattı, 150Milyon USD karşılığı para topladı ama evlerimizi yapmadığı gibi, çivi çakmadan, topladığı paraların 4’te1’ini dahi harcamadan inşaatları terketti. 2017 yılında inşaat işinin malvarlıkları Raci Şaşmaz’ın diğer şirketlerine, akrabalarına ve onunla ilişkili diğer kişilere kaçırıldı, Raci Şaşmaz inşaat şirketlerini figuranı-çaycısına devretti. ‘’Bizim inşaat ile ilgili işimiz yok’’ diye basın açıklaması yapıldı.

Raci Şaşmaz bizi muhatap görmeye tenezzül etmiyor, sorularımıza yanıt vermek, açıklama yapmak gereği hissetmiyor, bizi görmezlikten gelip bizden kaçıyor. Yüzlerce dava ve savcılığa suç duyurusuna rağmen, malesef ülkemizdeki çok yavaş işleyen hukuk sistemi mağduriyetimize çare olamıyor.

Biz mağdurlar ay sonunu getiremez, kira ödeyemez, borç içindeyiz, Raci Şaşmaz yalısında, özel şoförü ile lüks yaşamına devam ediyor. Raci Şaşmaz’a hakkımızı helal etmiyoruz. Ondan razı değiliz, bize borçlarını ödemezse haklarımız ona ve yardım edenlere haram olsun, ahirette azabı çok olsun.

Pana & Raci Şaşmaz Mağdurları